Ostra selekcja w SG. Nadodrzański odrzucił 97 proc. kandydatów

Stabilne, stałe zatrudnienie i szansa awansu zawodowego – tak zachęca do służby Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, który do końca tego roku planuje przyjąć 35 nowych funkcjonariuszy, a w przyszłym roku kolejnych 60 osób. Jak się okazuje, problem z rekrutacją wydaje się być znacznie bardziej poważny, bowiem w tym roku sito selekcji przeszło niewiele ponad 2 proc. kandydatów.

Z danych jakie InfoSecurity24.p przekazała mjr Joanna Konieczniak, rzecznik prasowa komendanta NOSG wynika, że do 30 września tego roku o przyjęcie do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej ubiegało się 379 osób, jednak finalnie przyjęto jedynie 10.

Skąd tak duże problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów? Okazuje się, że najwięcej osób „odpada” na etapie weryfikacji dokumentów. Jednak problemem dla sporej części kandydatów jest też pozytywne przejście testu psychologicznego.

Jak wygląda rekrutacja? Najpierw trzeba wypełnić ankietę i złożyć odpowiednie dokumenty. Później kandydat przechodzi rozmowę kwalifikacyjną, poddawany jest testom psychologicznym, w tym badaniu wariografem. W ośrodku szkolenia przyszły strażnik graniczny zdaje test sprawności fizycznej, test z wiedzy ogólnej oraz z wybranego języka obcego. Po przyjęciu do służby, funkcjonariusz kierowany na 3,5-miesięczne szkolenie podstawowe, a potem miesięczną praktykę w macierzystej jednostce. Na koniec rekrut odbywa 3,5-miesięczne szkolenie podoficerskie. W stopniu kaprala trafia do swojej jednostki, w której będzie pełnił służbę. czytaj dalej

fot. NOSG

źródłó: https://www.infosecurity24.pl/ostra-selekcja-w-sg-nadodrzanski-odrzucil-97-proc-kandydatow

×
Show