W dniu 8 maja 2026 roku na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie odbyły się XIII Mistrzostwa Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Piłkę Nożną. W sportowych zmaganiach wzięło udział 8 drużyn reprezentujących placówki, dywizjony oraz komendę oddziału.

Wszystkie mecze wyróżniały się sportową zaciętością a wyłonienie zwycięzcy kończyło się niekiedy rzutami karnymi. W wyniku rozegranych meczy zostali wyłonieni finaliści, gdzie zwycięzcą drużyną okazała się reprezentacja PSG Gdańsk pokonując Komendę MOSG. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Ustki wyprzedzając w liczbie bramek kolegów ze Szczecina.

Medale i nagrody zawodnikom na zakończenie mistrzostw w imieniu Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej wręczał Komendant Placówki SG we Władysławowie ppłk SG Krzysztof Maluchnik wraz z Zastępcą Dyrektora COS w Cetniewie panem Bartoszem Szmajchelem oraz Wiceprzewodniczącym Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy MOSG Wojciechem Kwiatkowskim.

Dodatkowo decyzją sędziów oraz kapitanów drużyn wybrano najlepszego zawodnika mistrzostw, którym został reprezentant PSG Szczecin Dawid Flegiel . Natomiast Jerzy Demkowicz z Placówki SG w Gdańsku został wyróżniony tytułem najlepszego bramkarza turnieju.

Na zakończanie mistrzostw było tradycyjne wspólne zdjęcie wszystkich uczestników zawodników.


fot. Michał Kirszling –COS Cetniewo